Kolejny atak hakerski. Tym razem we Wrocławiu. 

Wiadomości ostatnich tygodni nie oszczędzają placówek medycznych w temacie ochrony danych. Dopiero co było głośno o ataku cyberprzestępców na jedno z większych laboratoriów diagnostycznych w Polsce. Dziś internet rozpisuje się o centrum medycznym z Wrocławia, z którego wyciekły wrażliwe dane pacjentów.

Jak podaje portal niebiezpiecznik.pl, pacjenci z Wrocławia otrzymali od placówki medycznej SMS z informacją o dojściu do naruszenia poufności ich danych.

Wydawałoby się, że największe polskie przychodnie, placówki medyczne i laboratoria muszą mieć nie tylko wysoki, ale przede wszystkim skuteczny standard ochrony danych. Przecież zbierają dane o chorobach pacjentów. Jak pokazują ostatnie miesiące, tak nie jest. I to niepokoi nie tylko pacjentów, ale i służby, odpowiedzialne za bezpieczeństwo danych. 

Bezpieczne dane?

To nie jest wcale trudne. Warto zacząć od szybkiej analizy architektury i infrastrukturę Twojej firmy (i to nie tylko, jeśli jesteś placówką medyczną). W jego wyniku Twoja firma otrzymuje szczegółowy raport z konkretnymi wskazówkami i informacjami o zagrożeniach. 
W Toro Performance wykonamy dla ciebie: 

  • Cybersecurity Snapshot – szybkie sprawdzenie bezpieczeństwa informatycznego: sprawdź
  • Testy penetracyjne – wykryją luki, którymi przestępcy mogą się dostać do Twojego systemu: sprawdź

– Rzeczywistość jest  taka, że większość klientów zgłasza się do nas już po fakcie — po ataku hakerów – mówi Maciej Rzeźnik – CEO Toro Performance.

 

Niestety wtedy jest już za późno, ponieważ, jak to się mówi „mleko się wylało”. Koszty wycieku danych — pozwy i kary przekraczają koszt przeprowadzenia cyber audytu i wprowadzenia zabezpieczeń nawet kilkaset tysięcy razy. 

 

Dla firmy taki atak to często koniec działalności, bo klienci traktują takie wypadki bardzo poważnie. Często firma musi ogłosić bankructwo. Niestety też firmy nie są bez winy. Nie zdają sobie sprawy, jak łatwo w erze technologii i sztucznej inteligencji zhakować jej system. Zakładają, że ich system ma odpowiednie zabezpieczenia, bo zostały wdrożone już na samym początku działalności. Niestety w dzisiejszych czasach to może być za mało. My wiemy, gdzie są słabe punkty, gdzie ich dzisiaj szukać, bo możliwości hakerów wzrosły ogromnie. 

 

Warto zadbać o bezpieczeństwo teraz, ponieważ zbliżają się Święta i można zrobić sobie taki prezent.

Dokończ ochronę pacjentów.

Umówimy się w dogodnym dla Państwa terminie, na bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę z naszym, doświadczonym ekspertem bezpieczeństwa danych. On wyjaśni krok po kroku, w zrozumiałym języku, jak możemy Ci pomóc. 

https://calendly.com/toro_performance/30min?month=2024-03